Pojištění skel se vztahuje na poškození nebo zničení skel, při kterém osazené sklo bylo rozbito, prasklo, nebo bylo poškozeno tak, že je nutná jeho výměna. Sklo se často poškodí náhodou a majitel vozu si toho mnohdy ani nevšimne. Poškození může způsobit jen malý kamínek odlétnutý z automobilu projíždějícího kolem. V případě, že se Vám podaří viníka identifikovat a on svou vinu uzná, bude náhrada škody krytá z jeho povinného ručení, v opačném případě jdou náklady na výměnu skla z Vaší kapsy, přičemž výměna čelního skla se pohybuje dle typu vozu řádově v 10ti tisících. Pokud je na Vašem autě nutná výměna skla z důvodu poškození a Vy máte sjednáno připojištění čelního skla, můžete se bez obav obrátit na některý z autorizovaných servisů, kteří Vám zajisté výměnu rádi provedou i s patřičnou administrativou s tímto úkonem spojenou. Toto pojištění je užitečné zvláště v dnešní době, kdy díky stále hustšímu provozu statistika rozbitých čelních skel stoupá. Některé pojišťovny nabízejí pojištění i všech skel po obvodu.

Připojistit čelní sklo Vašeho vozu můžete v rámci havarijního pojištění, u některých pojišťoven dokonce i v rámci povinného ručení. Pojišťovny nabízejí různou výši spoluúčasti od 0,- až po 50% z pojistného plnění a cena pojištění se taktéž lišíFT makléřská Vám připraví kombinaci nabídek přesně dle Vašich potřeb.

Obraťte se na našeho makléře pro analýzu vašich rizik a potřeb se zpracováním optimální nabídky právě pro Vás. osobni.makler@ft-group.cz